Турбота про ментальне здоров’я має бути такою ж невіддільною частиною нашого життя, як і піклування про фізичний стан. Адже, щоб почуватися добре, потрібно не лише перебувати в гармонії з собою та навколишнім світом, а й насамперед потурбуватися про свої внутрішні відчуття.
В умовах війни понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, але 31% не вважають свої ментальні проблеми достатньо вагомими для звернення по допомогу й важливими для інших.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, має на меті допомогти українцям усвідомити й визнати власний психічний стан.
Дізнатися більше про те, як виявити стрес у себе або близьких, як підтримувати, контролювати та допомагати собі й іншим людям, можна за посиланням http://howareu.com.
Міжнародний день паніки – це свого роду психологічний тренінг, який пропонується кожному, хто відчуває почуття втоми від жорсткого самоконтролю над власними фобіями. В ході свідомого прояву слабкості, людина з високою часткою ймовірності виявляється здатний переосмислити своє ставлення до власних страхів і стресоутворюючих факторів, часом сприймаючи їх навіть з гумором.
День гордості аутиста (Autistic Pride Day) — це особливе свято, яке відзначається 18 червня і має на меті підвищити усвідомленість про аутизм та святкувати досягнення людей з аутизмом.
Міжнародний день панічних атак – це день, коли потрібно виплеснути свої страхи та панікувати через свої турботи.
У сучасних умовах війни, евакуацій, втрати близьких або життя в небезпечному середовищі діти все частіше переживають події, що глибоко травмують психіку.
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це психічний стан, що виникає як реакція на екстремально травматичну подію, яка загрожувала життю, безпеці чи психічній цілісності людини.
Розлади харчової поведінки (РХП) або розлади, пов'язані зі споживанням їжі — клас психічних розладів, пов'язаних із порушеннями прийому їжі.
Дуже часто втома сприймається як лінь чи небажання працювати. Насправді люди можуть відчувати фізичну та емоційну втому, яка робить виконання навіть простих завдань дуже важким.
В усьому світі у червні проходить місяць обізнаності про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Ця подія закликає підвищити рівень розуміння цього стану, зруйнувати стереотипи та заохотити людей звертатися по допомогу.
Якщо ви або ваші близькі опинилися у складній життєвій ситуації — ви не одні. Поруч є люди, які готові підтримати, вислухати та допомогти.
Психічні розлади можуть впливати на якість життя, здатність працювати та соціалізуватися. Саме тому варто знати, що на рівні первинної медичної допомоги можна отримати підтримку.